Kategorie: Tiskové zprávy

Kopáček druhý v Emirátech, teď se těší na Mikuláše

Kopáček druhý v Emirátech, teď se těší na Mikuláše

Zatímco u nás už mistrovská sezóna skončila před mnoha týdny, na Arabském poloostrově ji finiš teprve čeká. Václav Kopáček drží v průběžném pořadí tamního šampionátu druhou příčku, přesto se vydal závodit i na domácí půdu. Se spolujezdkyní Barborou Rendlovou potěší své fanoušky startem na slušovické Mikuláš Rally, kde obhajují loňskou třetí příčku.

Už jsme si zvykli, že dvojice Václav Kopáček – Barbora Rendlová letos střídá soutěže šampionátu Spojených arabských emirátů s domácími starty. Na arabské půdě absolvovali na začátku listopadu Al Thaid Rally, kde s vozem Subaru Impreza WRX STI obsadili druhou příčku mezi produkčními vozy i v absolutním pořadí. „Musím tamní pořadatele pochválit, postavili opravdu hezkou a svižnou soutěž,“ popisuje Západočech a pokračuje: „Samozřejmě nám pořád chybí se závoděním na šotolině zkušenosti, nicméně pěkně jsme si zazávodili. Jelo se po pevné, tvrdé šotolině, takže jsme se jen na několika málo částech trati báli defektu a až při třetích průjezdech se místy objevil měkký písek, do kterého se auto víc bořilo. Podařilo se nám dokonce dvě zkoušky vyhrát, nakonec jsme ale na domácího šejka Al Qassimiho opět nestačili. I s tím jsme spokojeni, a tak jediné, co nám kalilo radost, bylo opravdu velké horko – venku i v autě. Tomu bylo takové vedro, že turbo chvílemi pracovalo snad jen na polovinu výkonu, i motor se přehříval a my na rychlostkách museli chvílemi vypínat ALS či vyřadit na neutrál, aby se vše zchladilo.“

Po návratu do střední Evropy usednou Kopáček s Rendlovou pro změnu do Škody Fabia R5, se kterou před rokem na Mikuláš Rally obsadili třetí příčku. „Tehdy to pro nás bylo úplně nové nářadí, na které jsme si museli zvykat. Doufám, že od té doby jsme se s autem naučili zacházet trochu víc,“ uvažuje Kopáček. O vylepšení loňského výsledku ale nepřemýšlí: „Delší soutěž jsme ve škodovce absolvovali naposledy na jaře, a tak žádné výsledkové ambice nemáme. Upřímně řečeno, ani mít nemůžeme, protože auto bude hned následující týden startovat na Pražském Rallysprintu a nebylo by dobré mu ublížit. Náš týmový šéf Petr Kačírek zajel velmi dobrý výsledek na sosnovském Setkání mistrů a i příští týden si chce v Praze pěkně zazávodit a my mu to nehodláme pokazit. Navíc se hned poté auto vrací do Emirátů, které jsou jeho domovskou zemí. Samozřejmě ale naše příznivce úplně zklamat nechceme. Snad úplně pomalu nepojedeme a ve výsledcích se neztratíme, i když startovka je hodně nabitá,“ pochvaluje si blovický jezdec.

„My fanoušky ani zklamat nemůžeme, vždyť jsme se s nimi spoustu měsíců neviděli a to by nám neodpustili,“ ozývá se Barbora Rendlová. „Moc se na ně těšíme a doufáme, že budou fandit u tratě a přijdou se na nás podívat i do servisní zóny. Uvidíme, jestli jsme je moc nezlobili a nezasypou nás uhlím a brambory. Ale jestli mají pocit, že jsme byli hodní a zasloužíme si i nějaký vzorek vánočního cukroví, mám nejraději vanilkové rohlíčky, vosí hnízda a kokosky! No já vím, Venda už mne okřikuje, že bych si měla hlídat životosprávu a žadonit spíše o ovoce, ale znáte to… Navíc my hned po Mikuláš Rally opět letíme do Emirátů, kde nás čeká poslední díl tamního šampionátu a tam určitě vánoční cukroví nedostaneme. Bohužel změnili na poslední chvíli termín a my díky tomu budeme chybět příští týden v Praze, takže Mikuláš bude takové naše domácí rozloučení se sezónou. Držte nám pak ale na dálku palce i na oné Fujairah Rally, budeme to tam potřebovat. Jede se totiž o dvojité body, a tak my sice teoreticky ještě můžeme šampionát i vyhrát, ale taky můžeme v konečném pořadí skončit mimo stupně vítězů,“ vysvětluje s úsměvem sympatická navigátorka. My už jen doplníme, že na slušovické Mikuláš Rally poveze duo Kopáček - Rendlová na své škodovce startovní číslo 5.

Karel Špaček, media team

Tiskový servis: karevic.media@centrum.cz

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.