Kategorie: Tiskové zprávy

Kopáček chce opět bojovat o titul mezi produkčními vozy

Kopáček chce opět bojovat o titul mezi produkčními vozy

Nová sezóna vždy přináší spoustu novinek, něco se však nemění. Vicemistr republiky ve třídě 3 z roku 2015 hodlá konečně prorazit smůlu a v barvách týmu Duck Racing v AČR chce získat vytoužený titul. Spolujezdkyní mu ve voze Subaru Impreza WRX STI i letos bude Barbora Rendlová, do první letošní soutěže společně odstartují o nadcházejícím víkendu ve Valašském Meziříčí.

Sezóna 2015 znamenala pro blovického Václava Kopáčka velký krok kupředu v jeho závodní kariéře. Přesto, že se nevzdal divácky atraktivního jezdeckého stylu, začal se pravidelně prosazovat na nejvyšší příčky v kategorii produkčních vozů. Kvalitní výkony vyústily v titul vicemistra republiky v rámci této prestižní skupiny a pro následující sezónu také podporu společnosti Subaru ČR. Závodění v jejích barvách dlouho vypadalo velmi nadějně, smolné vystoupení na srpnové zlínské Barum rally (havárie po nečekaném defektu) však definitivně zhatilo Západočechovu snahu o vybojování postu šampióna. Znamenalo pro něj také předčasné ukončení sezóny v MČR.

Do roku 2017 ale Václav Kopáček vstupuje s velkým odhodláním: „Rádi bychom letošní sezónu zvládli pokud možno s minimem problémů. Myslím si, že už dokážu jet více hlavou než v minulosti a krizových situací v mé jízdě výrazně ubylo. Na druhou stranu, samozřejmě dál chci vyhrávat, a to znamená jet rychle. Z naší třídy 3 sice odešel úřadující šampión Szeja, v týmu Roto ale pojede rychlý Pavel Ševčík a do třídy se vrátil také Jan Jelínek, takže konkurentů budeme mít pořád dost. My dále pokračujeme pod hlavičkou týmu Duck Racing v AČR Petra Kačírka, naopak dohoda se společností Subaru ČR už nám vypršela. Rád bych poděkoval za celoroční spolupráci zejména Vojtovi Štajfovi a Zdeňkovi Zikmundovi, musím říct, že loňská sezóna nám přinesla mnohé velmi cenné zkušenosti a také zajímavé výsledky v čele s prvenstvím na těžké českokrumlovské soutěži.

Rozhodli jsme se ale teď jít vlastní cestou, kromě našeho vozu budeme mít v týmu i druhé Subaru Impreza WRX STI, které bude pilotovat Štěpán Zabloudil. S oběma vozy se ukážeme už na Valašské rally a věříme v kvalitní výsledky. Na této soutěži jsem v minulosti debutoval s vozem Subaru a samozřejmě jsem na tehdejší účinkování nezapomněl. Velké nasazení skončilo tehdy havárií, o to mám větší motivaci letošní ročník dokončit. Po seznamovacích jízdách ale musím říci, že se mi letošní tratě moc nelíbí. Chápu, že organizátoři to mají v dnešní době složité, ale tady mi seznamovací jízdy maličko připomněly moje začátky při hobby-závodech, místy jsem si na rychlostních testech připadal spíš jako na slalomu. Budeme tedy Valašku brát spíš jako zatěžkávací zkoušku nově připraveného auta,“ dodává Kopáček.

Spolujezdkyně Barbora Rendlová ale neztrácí svůj pověstný optimismus: „Já věřím, že Valašská rally dopadne dobře. Všechno jsme na obou autech dodělávali na poslední chvíli, a to je přesně to, na co jsme už dlouhodobě nejvíc zvyklí. Zatím vždycky, když jsme byli připraveni ve velkém předstihu, závod se nám pak nepodařil. Tentokrát ani nebyl čas testovat a já jen doufám, že nám diváci odpustí, že jsme také nestihli dořešit design našich aut. Slibujeme, že do příští soutěže to napravíme, moc by nás totiž mrzelo, kdyby na nás fanoušci zanevřeli!“

Dodejme tedy už jen, že Valašská rally startuje netradičně až v sobotu v poledne a že posádka Václav Kopáček – Barbora Rendlová poveze na svém voze startovní číslo 20, dvojice Štěpán Zabloudil – Petr Novák při premiéře v šampionátu soudobých vozů pojede s číslem 34.

Karel Špaček, media team

Tiskový servis: karevic.media@centrum.cz

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.